Sokszor kérdeztek minket azzal kapcsolatban, hogy mi a tutira jó módja a redybugyi mosásának. Azt is tudjuk, hogy néhányatok nagyon szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy a menstruációs vértől meg lehet szabadulni egy egyszerű mosással, de most hadd vezessünk végig azon, hogy mi fán terem a redybugyi mosás! Az elejétől megvoltak az alapvető tanácsaink nektek erre a kérdésre, de azzal, hogy egyre többen és többen használjátok a bugyit, egyre több és több hasznos tipp is bekerül a közös tudástárba (szóval biztosan fogjuk frissíteni ezt a cikket is).
Vegyük is őket sorra:
Beáztassam?
Igen, ha van módod-időd, akkor
amint levetted a bugyit, áztasd be egy kis hideg vízbe, majd nyomkodd ki belőle a vért! A hideg víz jobban segít a vér eltűntetésében, mint a meleg.
Mit tegyek a tartályba?
Az eddigi tapasztalatok szerint
nyugodtan moshatod mosódióval, normál mosószerrel, vagy a this is Redy ÖKO fehérnemű-mosószerrel, ecettel, illóolajjal a bugyit. Egy dologra figyelj:
öblítő és vízlágyító NE kerüljön a mosógép tartályba! Ezek el tudják tömíteni a remek ezüstionos, extranedvszívó anyagot, amitől a bugyi teszi a dolgát. Úgyhogy ezeket kerüld - sajnos az öblítős mosókapszulával együtt!
Ha pedig nem szeretnél kísérletezni és biztosra akarsz menni, akkor adj egy esélyt a fehérneműkhöz kifejlesztett mosószerünknek, ami nem csak környezetbarát és mindenféle káros anyagoktól mentes, hanem a vérrel is extrém hatékonyan birkózik meg.
Félsz, hogy foltos marad?
Nézd meg, hogy mi történik, ha a mosáshoz
sanytolt vagy egyszerű háztartási ecetet adsz hozzá.
Hány fokon mossam?
Azt ajánljuk, hogy 40 fokon mosd, így jobban tudod óvni a szivárgást gátló réteget, amivel meg tudod hosszabbítani a redybugyid élettartamát. Fél-egy évente pedig egy 60 fokos mosásba is bedobhatod a bugyid.
Mikkel együtt mossam a gépben?
Rakd be nyugodtan a többi fehérneműd mellé, vagy csapd hozzá a fekete cuccokhoz. Ha pedig fenntartásaid vannak, akkor használj
fehérnemű-mosózsákot, és abban tedd be a gépbe.
Utóbbi azért is jó döntés, mert megvédi a bugyikat a mosás-öblítés-centrifugálás esetleges anyagkárosító hatásaitól.
Hogy szárítsam?
Teregesd ki (lehetőleg fektetve) a fregolira vagy a szárítóra, mint a többi vizes cuccot! Vigyázz, hogy szárítógépbe ne kerüljön, mert az ottani magas hőfok is meg tudja torpedózni a szupernedvszívó anyagainkat. Nyáron a napon pikk-pakk száraz is, de télen biztosan több időbe fog telni, mint a többi ruhád esetén. Hogyha másnap fel is szeretnéd venni, inkább tedd közel a fűtőtesthez, hogy hamarabb száradjon.
Hová tegyem, amíg haza nem érek?
Az, hogy szükséges-e napközben cserélni a redy bugyit, egy soktényezős egyenlet. De ha a válasz igen, ne aggódj, van egy tuti tippünk, hogy hogyan tárolhatod egyszerűen addig, ameddig haza nem érsz: csak dobd be egy wetbagbe és kész is. Ezek a kis vízhatlan neszesszerek bent tartanak mindent, amit kell.
Ha szívesen olvasnál hasonló témákról, nézz körül blogunkon és csatlakozz hozzánk instagramon és tiktokon is!