Category_edukáció

5 gyógynövény, ami a menstruáción segíthet

5 gyógynövény, ami a menstruáción segíthet

A természet a barátod, érezheted ezt akkor, amikor mély levegőt veszel az erdőben, amikor kifújja a szél a Duna partján a fejedből a fárasztó gondolatokat, amikor meg- és átéled a nőiességedet, és amikor a természet adta csodaszereket fogyasztod. Mert bizony bőven akad olyan gyógynövény, aminek hatása csodás. Most 5 olyan növényt mutatunk neked, amik a menstruációdon segíthetnek!

Réti palástfű (Alchemillae herba)

Ez a kétszikű növény nagyon hasznos a ciklus szabályozásában, mivel serkenti a progeszteron termelését, erősíti a méhizomzatot. Található benne szalicilsav, amitől fájdalomcsillapító, görcsoldó hatású is. Sőt, még tanninban is gazdag, ami az erős menstruációs vérzés csillapítására teszi alkalmassá.

A belőle készült teát nem csoda, hogy elsősorban nőgyógyászati problémákra, gyulladásos tünetekre, menstruációs gondokra, termékenységi problémák leküzdésére és hőhullámra alkalmazzák.

Közönséges cickafark virágos hajtás (Millefolii herba)

Növényi ösztrogént tartalmaz ez a csodás növényke, alkalmas lehet a női medence szerveinek sokféle fájdalmát csökkenteni, így megoldás lehet a hüvely- és méhgyulladásra, illetve szuper gyulladáscsökkentő és még a rendszertelen menstruáció beállítására is jó lehet.

Vérzéscsillapító hatása is van, ezért ha jellemzően túl erős a vérzésed vagy görcsölős vagy, akkor a cickafark lehet az új barátod.

Csalánlevél (Urticae folium)

Ez a növény tisztító hatású, mivel a vesét fokozottabb kiválasztásra serkenti, ez pedig azt eredményezi, hogy a szervezet jobban salaktalanít (feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat), csökken a vér húgysavszintje, így vértisztító hatású is, illetve a húgyúti gyulladáson is segít. Ha hajlamos vagy menstruáció idején vízvisszatartásra, segíteni fog neked a csalán.

Miért tud ennyi mindent? Mert ilyen sok-sok minden található a levelében: C-vitamin, B-vitamin, K-vitamin, szerves savak, flavonoidok, illóolajok, szteroidok, kálium, kalcium és kovasav.

Orvosi citromfű levél (Melissae folium)

Feszültség, nyugtalanság, ingerlékenység, álmatlanság – te mennyit pipálsz ki ezek közül PMS idején? Ha csak egy is igaz rád, akkor a rozmaringsavban, citronellálban, cseranyagokban és flavonoid antioxidánsokban gazdag citromfűvel érdemes összeismerkednek. Stressz- és feszültségoldó hatású, ellazít és még az elalvásban is segít.

Kamillavirágzat (Matricariae flos)

Sok növényi immunanyag, flavonoid és a hasi görcsökre, puffadásra jó nyálkaanyagok találhatók a kamillában, a kamazuléntől pedig gyulladáscsökkentő és görcsoldó tulajdonságú lesz.

Nyugtató hatása is van, így a stresszre, a szorongás oldására, az alvási zavarokra is remek lehet, de még a gyulladt, pattanásos bőrön is segíthet

Menstruációs tea – A gyógynövények szupererejével

Arra gondoltunk, hogy mindezt a növényi szupererőt egyesítjük egy menstruációs teában, hogy egy-egy csészével könnyebbek lehessenek a napjaid, szusszanhass is kicsit a gőzölgő tea mellett. Egy csésze menstruációs teában egyesül a réti palástfű méhizomzat erősítő, a cickafark egész medencét érintő görcsoldó és a csalán tisztító hatása. És hogy az elméd is megpihenjen kicsit, a citromfű és a kamilla „gondfelhő-űző” erejét sem hagytuk ki.

Források: gyogynovenysziget.hu, gyorgytea.hu, mpatika.hu, teaverzum.hu, sopincebioboltdebrecen.hu, patika24.hu, kigyopatika.hu, benu.hu, hazipatika.hu, citromfu.com, pingvinpatika.hu

Szerző: Scherer Anna

Ha szívesen olvasnál hasonló témákról, nézz körül blogunkon és csatlakozz hozzánk instagramon és tiktokon is!

Legutóbbi cikkeink

Magnézium krém vs. magnézium tabletta – Melyiket válaszd?
Miért nem ázik át a menstruációs bugyi?